VivaDiag Pro SARS-CoV-2 Ag Rapid test 25ks

Minumální objednávka 1000 ks.

Balení 25ks antigenních testů sloužící k rychlé a kvalitativní detekci antigenu nukleokapsidového proteinu ze SARS-CoV-2 ve vzorcích ze špičky lidského nosu, orofaryngeálního výtěru nebo výtěru z nosohltanu. Míra shody VS RT-PCR: 98%.

 

PŘÍSPÍVÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA

Výrobce antigenních testů pro které vydalo ministerstvo výjimku podle §4 odst.8 nařízení vlády č.56/2015Sb.  Dle MPO nemusíte testy kupovat pouze u registrovaných firem, ale stačí využít schválené testy (značka, typ, výrobce) MZCR.

60 Kč
Skladem

Specifikace

  • Parametry testu: SARS-CoV-2 Ag
  • Princip testu: Imunochromatorgraphy
  • Typ vzorku: Nosní výtěr / Nasofaryngeální výtěr / orofaryngeální výtěr
  • Objem vzorku: 60 μl
  • Čas testu: 15 min
  • Provozní teplota: 15-30 ° C
  • Skladovací teplota: 2-30 ° C
  • Doba použitelnosti: 24 měsíců
  • Balení: 25 ks

 • Obsah jednoho ks balení: 25 testovacích sad, 25 extrakčních tub a roztok, 25 sterilních tamponů, 1 stojan na tuby, 1 příbalová informace

  Interpretace výsledků testu
  1. Pozitivní výsledek: Objeví se jak linie kontroly kvality C, tak detekční linie T.
  2. Negativní výsledek: Objeví se pouze linie kontroly kvality C, neobjeví se žádná detekční linie.
  3. Falešný (nesprávný) výsledek: Nezobrazí se řádek kontroly kvality C, což značí falešnost (nesprávnost) výsledku, a to bez ohledu na to, zda se zobrazí či nezobrazí detekční linie. Odeberte nový vzorek a proveďte nové testování s novou testovací soupravou.

  DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB UŽITÍ

  Odběr vzorku a zacházení s ním
  1. Odběr vzorku
  Stěr z nosní sliznice (doporučený)
  Při stěru je důležité získat tak velké množství sekretu, jak jen lze. Vsuňte sterilní tampon do nosní dírky. Špička tamponu by měla být zasunuta do hloubky 2,5 cm od okraje nosu. Poté na sliznice tamponem pětkrát pootočte, aby byla jistota, že získáte dostatečné množství nosního hlenu a buněk. Celý proces opakujte ještě jednou v druhé nosní dírce (s užitím téhož tamponu), přičemž dbejte na to, abyste odebrali adekvátní vzorek z obou nosních dutin.
  Stěr z orofaryngu (volitelný)
  Při stěru je důležité získat tak velké množství sekretu, jaké jen lze. K odběru vzorku vsuňte sterilní tampon do té oblasti krku, kde se nachází největší množství sekretu v červeně zbarvené oblasti a na tonsilách. Proveďte opatrně stěry z obou mandlí a hrdla, přičemž dbejte na to, abyste se nedotýkali jazyka.
  Stěr z nasofaryngu (volitelný)
  Při stěru je důležité získat tak velké množství sekretu, jaké jen lze. K odběru vzorku vsuňte sterilní tampon do nosní dírky v místech, kde vizuální inspekcí zaznamenáte největší množství sekretu. Přidržte tampon co nejblíže dolní části septa a jemně jej přitlačte do posteriorního nasofaryngu. Poté tamponem pětkrát otočte a vyjměte jej.

  2. Zacházení se vzorkem
  Čerstvě odebrané vzorky by měly být podrobeny testu tak brzy, jak je jen možné. Zásadní důležitost mají správný odběr vzorků a správně provedené přípravné práce.

  Testovací procedura
  Před provedením vlastního testu umožněte ekvilibraci testovacího zařízení a pufru na teplotu v rozmezí 15 - 30 °C.
  1. Držte zatavený sáček ve vertikální poloze a umožněte, aby veškerý extrakční roztok přetekl do baňky. Poté odlomte hrot a vymačkejte veškerý extrakční roztok z baňky do extrakční tuby.
  2. Odeberte vzorek podle instrukcí pro odběr vzorku.
  Vložte tampon s odebraným vzorkem do extrakční tuby naplněné extrakčním roztokem. Pětkrát otočte tamponem, přičemž jeho hrot tiskněte proti dnu a stěnám extrakční tuby. Nakonec tampon opět vytáhněte, přičemž z něj stiskem stěn extrakční tuby vymačkejte zbytky tekutiny, Snažte se vymačkat tolik tekutiny, kolik je jen možné. S použitým tamponem zacházejte jako s materiálem představujícím biologické riziko.
  4. Nasaďte hrot extrakční tuby.
  5. Vyjměte testovací zařízení ze zataveného plastového sáčku a položte je na čistou a rovnou plochu.
  6. Aplikujte 3 kapky (cca 60). Během aplikace zabraňte tvorbě bublin.
  7. Po uplynutí 15 minut odečtěte výsledek testu. Neodečítejte výsledek později než po uplynutí 20 minut.
   
  Ke stažení:
   
   
Kód Kód: 647
Kategorie: Sortiment
Zpět do obchodu